NOWOŚCI
Z HISTORII SPEEDWAYAŻUŻLOWY LEKSYKON LIGOWYŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANIŻUŻLOWE ABCASY ŻUŻLOWYCH TORÓWJUBILEUSZE

 
JUBILEUSZE

 
Kolejne „JUBILEUSZE UNII LESZNO”
„Bycze to zadanie złota pomnażanie” (2007, 2010, 2015)

To już trzecia pozycja z serii „Jubileusze Unii Leszno”. Cykl ten przypomina lata, w których leszczyńscy żużlowcy zdobywali złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Wyniki spotkań, krótkie prasowe komentarze, sylwetki zawodników oraz ich dorobek statystyczny, a także wiele bardzo ciekawych archiwalnych zdjęć – to z grubsza zawartość tych pozycji. Pierwsza dotyczyła lat 1987-1989, druga sezonów 1979-1980.
Tym razem zaprezentowane zostały trzy inne mistrzowskie lata z historii klubu, jednak nie rok po roku, a z krótkimi, kilkuletnimi przerwami. Publikacja „Bycza to zadanie złota pomnażanie” dotyczy sezonów 2007, 2010 i 2015.
Książka ma twardą oprawę, 180 bogato ilustrowanych stron, a format kwadratu pozwolił na zamieszczenie fotografii o większym rozmiarze. Cena – 35 złotych (kwota zawiera już koszt wysyłki).

RAZEM TANIEJ: za dwie pozycje z serii „Jubileusze Unii Leszno” – cena wynosi 55 zł, za trzy – 72 zł (kwoty zawierają już koszt wysyłki). Kibiców z Leszna i okolic prosimy o kontakt w sprawie osobistego odbioru lub dostawy na wskazany adres.
Jubileusze Unii Leszno - „MISTRZOSTWO (1979-1980) PO ĆWIERĆ WIEKU”
To publikacja z cyklu „Jubileusze Unii Leszno”. W pierwszej edycji („Trzy lata z osiemdziesięciu”) omówione zostały lata złotego hat-tricku 1987-1989. Tym razem znaleźć można wszystko o sezonach 1979 i 1980, czyli jak to z Unią było czterdzieści lat temu. Na powrót na żużlowy mistrzowski tron czekano w Lesznie przez dwadzieścia pięć lat. Po szóstym z rzędu tytule w 1954 roku, kolejny wywalczyli uniści dopiero w sezonie 1979, powtarzając ten sukces jeszcze w 1980 roku.
W książce „Mistrzostwo (1979-1980) po ćwierć wieku” znaleźć można pełne wyniki każdego ligowego meczu Unii Leszno z tych dwóch sezonów, reprodukcje okładek programów ze wszystkich spotkań, wyniki meczów opatrzone zostały komentarzami z ówczesnej prasy, do tego dodać należy statystyczny dorobek startujących wtedy w leszczyńskim zespole zawodników.
Bardzo mocną stroną „Jubileuszy” są zdjęcia, a kwadratowy format publikacji pozwolił na zamieszczenie ich w sporych wymiarach. Autorem wszystkich fotografii z tamtych lat jest leszczyński fotoreporter, Piotr Markowiak.

Publikacja ma 120 stron, twardą oprawę. Cena 30 złotych (w tym jest już koszt wysyłki).
Jubileusze Unii Leszno
TRZY LATA (1987,1988,1989) Z OSIEMDZIESIĘCIU
To publikacja omawiająca szczegółowo złote dla leszczyńskiej drużyny sezony 1987-1989, kiedy nie miała ona sobie równych w polskiej lidze i nie tylko, a od których mija trzydzieści lat. Dokładne wyniki wszystkich spotkań unistów w tych trzech latach, sylwetki startujących wtedy zawodników Unii Leszno, także działaczy i mechaników, statystyki oraz wiele archiwalnych zdjęć z tamtego okresu.
Książka ma format kwadratu, co pozwala na zamieszczenie większych fotografii, twardą oprawę oraz 132 bogato ilustrowane strony. Aby ją nabyć, należy wpłacić 30 złotych (kwota zawiera już koszt wysyłki) przekazem na poczcie lub dokonać przelewu – szczegóły na końcu naszej strony.