NOWOŚCI
Z HISTORII SPEEDWAYAŻUŻLOWY LEKSYKON LIGOWYŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANIŻUŻLOWE ABCASY ŻUŻLOWYCH TORÓWJUBILEUSZE

 
Z HISTORII SPEEDWAYA

 
NOWOŚĆ NA PÓŁKĘ KIBICA - CIĄG DALSZY HISTORII MŚP (1977-1985)
To już siódmy tom cyklu „Z historii speedwaya” i jednocześnie druga część opowieści o jednej z najciekaszych żużlowych rywalizacji, czyli o Mistrzostwach Świata Par. Tym razem rzecz dotyczy lat 1977-1985, w których biało-czerwoni przeplatali bardzo udane, zakończone zdobyciem medali, występy finałowe, z o wiele gorszymi, nawet z brakiem Polaków w światowym finale najlepszych duetów.
Głównymi bohaterami tego okresu są nasi wybitni zawodnicy z tamtych lat, Edward Jancarz i Zenon Plech, do których jak ulał pasowało pojęcie, że to nasz żużlowy duet eksportowy. Odnosili oni medalowe sukcesy, ale też zaliczali niespodziewane wpadki. O powodach tak zróżnicowanych występów przeczytać można właśnie na łamach tej najnowszej publikacji.

Jak we wszystkich w tej serii, w siódmym tomie omówiona została każda kolejna edycja Mistrzostw Świata Par, podano też wyniki eliminacji i turniejów finalowych, a wszystko opatrzone zostało bogatym serwisem fotograficznym.

Książka „Z historii speedwaya tom VII - Mistrzostwa Świata Par (1977-1985)” ma twardą oprawę oraz 240 ilustrowanych wieloma zdjęciami stron. Cena - 34 złote (kwota zawiera już koszt wysyłki).

RAZEM TANIEJ: za dwa tomy „Z historii speedwaya” (DMŚ, DPŚ, MŚP) - cena 56 zł, za trzy – 74, za cztery – 91, za pięć – 107, za sześć – 122, za siedem – 135.
Szósty tom „Z historii speedwaya” - „MISTRZOSTWA ŚWIATA PAR” (1968-1976)
To szósty tom cyklu „Z historii speedwaya”, w pierwszych pięciu przedstawiono rywalizację drużynową (DMŚ i DPŚ), tym razem rzecz dotyczy narodzin i początkowych lat rozgrywania Mistrzostw Świata Par. Mistrzostwa, mające barwną historię i bardzo cenione przez kibiców, lecz niedoceniane przez żużlowych działaczy, zniknęły z żużlowego kalendarza po ostatniej ich edycji w 1993 roku.
W książce w ciekawy sposób zaprezentowane zostały początki tych zmagań, opór wobec nich szefa naszych żużlowych władz, wspaniały rybnicki finał z 1971 roku ze specjalnym wspomnieniami Jerzego Szczakiela i Andrzeja Wyglendy, przypomnieniem finałowego turnieju we Wrocławiu w 1975 roku, a także eliminacji i finałów w innych latach, w tym tomie do 1976 roku włącznie.
Jak zwykle w tej serii można zapoznać się wynikami eliminacji i zawodów finałowych oraz bogatym serwisem fotograficznym. Publikacja, jak wszystkie poprzednie z cyklu „Z historii speedwaya”, został świetnie wydana, ma twardą oprawę i 240 stron.
Aby zakupić szósty tom poświęcony historii Mistrzostw Świata Par, należy wpłacić 35 złotych (kwota zawiera już koszt wysyłki) na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skrytka pocztowa 19; 64-100 Leszno. Można też dokonać wpłaty na konto (szczegóły na końcu naszej strony).
Piąty tom „Z historii speedwaya”
DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA (2009-2016)

To już piąta, kończąca bardzo ciekawy cykl, część „Z historii speedwaya”, dotyczącej rywalizacji drużynowej. W książce, obok omówienia każdego sezonu, zmian następujących w systemie zmagań, zamieszczono szczegółowe wyniki eliminacji i finałów DPŚ oraz serwis zdjęciowy najlepszych fotoreporterów. Na koniec zaprezentowana została statystyka dotychczasowych edycji DPŚ.
Piąty tom pozycji „Z historii speedwaya” ma twardą oprawę, 248 bogato ilustrowanych stron i obejmuje lata 2009-2016 rozgrywania Drużynowego Pucharu Świata, czyli dziewięć z szesnastu jego edycji.
Cena wraz z kosztami wysyłki to 35 złotych (wpłata na poczcie na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, z dopiskiem DPŚ 4). Szczegóły o dokonywaniu wpłaty na konto na końcu naszej strony.

Warto zadzwonić (695 934-936) lub napisać meila: w.dobruszek@wp.pl – wydawca ustali dobrą cenę na dowolny zestaw książek.
Czwarty tom „Z historii speedwaya”
DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA (2001-2008)
To już czwarta część bardzo ciekawego cyklu „Z historii speedwaya”. Trzy wcześniejsze poświęcone były bardzo bogatej tradycji Drużynowych Mistrzostw Świata, tym razem mowa jest o epokowej zmianie tych zmagań, kulisach wprowadzenia do żużlowego kalendarza nowej formuły wyłaniania najlepszego narodowego zespołu, czyli Drużynowego Pucharu Świata.
Z publikacji można się dowiedzieć, jakie były cele nowych rozgrywek, dlaczego na arenę inauguracyjnej edycji Pucharu wybrano polskie tory, kto zdominował pierwsze finały DPŚ, jak polscy żużlowcy wkraczali do światowej czołówki i znów zaczęli sięgać po mistrzowskie tytuły.
W książce obok omówienia każdego sezonu i następujących w początkowej fazie niemal z każdym rokiem zmian w systemie zmagań, zamieszczono bogato ilustrowaną sylwetkę patrona tej rywalizacji, utytułowanego Szweda Ove Fundina, szczegółowe wyniki eliminacji i finałów DPŚ oraz serwis zdjęciowy najlepszych polskich fotoreporterów.
Czwarty tom pozycji „Z historii speedwaya” obejmuje okres od narodzin Drużynowego Pucharu Świata w 2001 roku po sezon 2008, czyli dotyczy dokładnie połowy historii rozgrywanego w bieżącym roku po raz szesnasty DPŚ (kolejne osiem sezonów ukaże się w piątym tomie).
Książka ma twardą oprawę i 248 bogato ilustrowanych stron. Cena wraz z kosztami wysyłki to 34 złote
Trzeci tom „Z historii speedwaya”
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA (1991-2000)
Trzeci tom pozycji „Z historii speedwaya” to książka o niezwykle interesującej, przynoszącej naszej narodowej drużynie stopniowy powrót do światowej czołówki i po wielu latach przerwy znów medalowe pozycje w Drużynowych Mistrzostw Świata. Omówione zostały wydarzenia w tych rozgrywkach w każdym sezonie, z wieloma mało znanymi ciekawostkami, cytatami z relacji bezpośrednich obserwatorów opisywanych turniejów. Całość została bogato zilustrowana, najczęściej archiwalnymi i rzadko lub w ogóle dotąd nie publikowanym zdjęciami oraz wynikami eliminacji i finałów.
Trzeci tom historii DMŚ obejmuje lata 1991-2000, czyli ostatnie sezony przed powstaniem nowej formuły drużynowej rywalizacji, czyli DPŚ. Autor przypomina pierwsze po wielu latach osiągnięcia polskich żużlowców, także sukcesy organizacyjne podczas przeprowadzania wielkich imprez z finałami mistrzostwa świata włącznie, najwięcej miejsca poświęcając tym z nich, które były rozgrywane w ramach Drużynowych Mistrzostw Świata na naszych torach.
Książka ma twardą oprawę i 248 bogato ilustrowanych stron. Cena wraz z kosztami wysyłki to 34 złote.
Polecamy drugi tom historii speedwaya
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA (1979-1990)
Polecamy drugi tom pozycji „Z historii speedwaya”. To książka o niezwykle interesującej, przechodzącej zmiany i reformy, historii Drużynowych Mistrzostw Świata. Napisana została na zasadzie omówienia wydarzeń w tych rozgrywkach w każdym sezonie, z wieloma mało znanymi ciekawostkami, interesującymi cytatami pochodzącymi z relacji i komentarzy czołowych dziennikarzy tamtego okresu, z wynikami eliminacji i finałów, oraz zdjęciami do każdego rozdziału.
Drugi tom historii DMŚ obejmuje lata 1979-1990. Autor, Wiesław Dobruszek, przypomina ostatnie na wiele lat osiągnięcia polskich żużlowców, później już tylko sukcesy organizacyjne podczas wielkich imprez z finałami mistrzostwa świata, sporo miejsca poświęcając ówczesnym żużlowym potęgom i największym asom Drużynowych Mistrzostw Świata.
Książka ma twardą oprawę i 208 bogato ilustrowanych stron. Cena wraz z kosztami wysyłki to 32 złote (szczegóły o dokonywaniu wpłaty na końcu naszej strony: www.ksiazkizuzlowe.pl).
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA (1959-1978)
Polecamy najnowszą książkę o sporcie żużlowym – pierwszy tom „Z historii speedwaya”. To pozycja o bogatej w polskie sukcesy, a także porażki, bardzo ciekawej historii Drużynowych Mistrzostw Świata. Napisana została na zasadzie omówienia wydarzeń w tych rozgrywkach w każdym sezonie, z wieloma mało znanymi ciekawostkami, interesującymi cytatami z ówczesnej prasy, z wynikami eliminacji i finałów, oraz zdjęciami do każdego rozdziału.

Pierwszy tom historii DMŚ obejmuje lata 1959-1978. Autor, Wiesław Dobruszek, prowadzi Czytelnika poprzez przypomnienie historii narodzin drużynowej rywalizacji, jej trudne początki, po wielkie sukcesy polskiej reprezentacji, która w tym okresie aż czterokrotnie zdobywała złote medale.

Książka ma twardą oprawę i 248 bogato ilustrowanych stron. Cena wraz z kosztami wysyłki to 35 złotych (szczegóły o dokonywaniu wpłaty na dole strony).