NOWOŚCI
Z HISTORII SPEEDWAYAŻUŻLOWY LEKSYKON LIGOWYŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANIŻUŻLOWE ABCASY ŻUŻLOWYCH TORÓWJUBILEUSZE

 
ŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANI

 
Nowa pozycja z serii „Żużlowcy znani i lubiani” ADAM SKÓRNICKI
Bohaterem kolejnej publikacji z tego cyklu jest Adam Skórnicki, jego sportowe przygody, spełnione marzenia i nie do końca zrealizowane zamierzenia, a także życie na torze i poza nim. Adam został zaprezentowany został tak, jak postrzegają go kibice z jego prasowych wywiadów i telewizyjnych oraz radiowych wypowiedzi, ale poznać można również popularnego „Skórę” z zupełnie innej, mniej znanej strony. Obok żartobliwych wspomnień z początków kariery i nie tylko, w publikacji przytoczonych zostało też wiele ciekawych opinii Adama na temat kondycji polskiego sportu żużlowego.
Adam mówi o swoich przygodach na żużlowym torze z właściwą sobie dużą dawką autoironii, odsłania kulisy niektórych mniej znanych zdarzeń, pozwala poznać się także z innej, bardziej sentymentalnej strony. Objętość publikacji i jej albumowy charakter (połowę stron zajmują świetnie zdjęcia, w dużej części z rodzinnego albumu Adama, nigdzie wcześnie nie publikowane), nie pozwalają na pełen opis występów Adama Skórnickiego, temu celowi służy zamykająca tę pozycję stosowana statystyka, prezentująca między innymi zdobycze punktowe we wszystkich ligowych spotkaniach z jego udziałem. Autor przybliżył przede wszystkim najważniejsze sportowe wydarzenia z długiej i barwnej kariery wychowanka Unii Leszno, skupiając się na jej początkach, na pierwszych kontaktach z żużlem na Wyspach Brytyjskich, turniejach, które zapisały się nie tylko w biografii Adama Skórnickiego, ale i całego polskiego sportu żużlowego, na nowej dla niego roli menedżera zespołu Unii kończąc.
Poznamy też „Skórę” od innej, bardziej prywatnej i rodzinnej strony, co udokumentowane zostało ciekawymi i dużymi zdjęciami, na co pozwala nietypowy, zbliżony do kwadratu format książki. Stron 126, twarda oprawa.

Aby nabyć książkę należy przekazem pocztowym (lub przelewem na konto - szczegóły na końcu tej strony) dokonać wpłaty 25 złotych (w tym jest już koszt wysyłki) na adres: Firma Wydawnicza „Danuta” Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, z dopiskiem „Adam Skórnicki”.
„ŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANI – RAFAŁ DOBRUCKI”
To interesujący tekst, opisujący ciekawe fakty z życia i z zakończonej właśnie kariery tego znakomitego zawodnika, uzupełniony dziesiątkami świetnych zdjęć czarno-białych i kolorowych, dotąd nigdzie w swej większości niepublikowanych. Książka ma efektowną, twardą oprawę, zawiera 126 stron. Cena wraz z wysyłką – 29 złotych.
„ŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANI – DAMIAN BALIŃSKI”
To albumowe wydanie zapisu dotychczasowej kariery zawodnika Unii Leszno, Damiana Balińskiego, zawartego na 126 stronach, z których połowa to czarno-białe i kolorowe fotografie, najczęściej nigdzie wcześniej niepublikowane. Książka ma efektowną, twardą oprawę i kosztuje 25 złotych (w tym jest już 5 % VAT oraz koszt przesyłki).

Razem za obie pozycje, czyli o Rafale Dobruckim i Damianie Balińskim – tylko 42 zł!
„ŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANI – JAROSŁAW HAMPEL”

NAKŁAD WYCZERPANY