NOWOŚCI
Z HISTORII SPEEDWAYAŻUŻLOWY LEKSYKON LIGOWYŻUŻLOWCY ZNANI I LUBIANIŻUŻLOWE ABCASY ŻUŻLOWYCH TORÓWJUBILEUSZE

 
ŻUŻLOWE ABC

Cykl "ŻUŻLOWE ABC" to encyklopedycznie uszeregowane tysiące haseł związanych ze sportem żużlowym, dotyczących dorobku zawodników ze wszystkich finałów mistrzowskich rozgrywek światowych i w Polsce, prezentujących dorobek klubów i krajów, zawiera także wyniki z rozgrywek mistrzowskich w kraju i na świecie oraz najważniejszych turniejów towarzyskich, całość uzupełniają setki zdjęć zawodników, zespołów, itp. Wszystkie tomy mają efektowną, twardą oprawę.
„ŻUŻLOWE ABC” tom XII (2015-2018)
Polecamy dwunasty tom „Żużlowego ABC”. Minęły właśnie następne cztery lata i przygotowano kolejny, dwunasty tom z tej serii, tym razem omawiający sezony 2015-2018. Zastosowane zostały te same zasady, co w tomie jedenastym.
Zaprezentowano w nim między innymi: wszystkich uczestników - podkreślmy raz jeszcze: z lat 2015-2018 - finałów (tam gdzie rozgrywanych jest kilka turniejów finałowych – wyniki klasyfikacji końcowych) w mistrzostwach świata, Europy i Polski na torze klasycznym oraz medalistów z torów długich, trawiastych i lodowych, medalistów indywidualnych mistrzostw krajów. Ponadto zawodników startujących w ligach polskiej, brytyjskiej, szwedzkiej, duńskiej, czeskiej, niemieckiej i rosyjskiej, zaznaczając w sylwetkach zawodników (poza Polską) tylko złote medale drużynowych mistrzostw poszczególnych krajów.
Wyniki finałów składających się z jednego, decydującego o wszystkim turnieju finałowego (na przykład w IMP), prezentowane są w klasycznej formie, z rozbiciem punktów w nawiasach. Tam, gdzie mistrzostwa składają się z cyklu turniejów finałowych, podano czołowe ósemki poszczególnych finałów w przypadku imprez na torach klasycznych (IMŚ Grand Prix, IMŚJ, IME) oraz czołowe szóstki w innych odmianach (na długim torze, trawiastym, na lodzie).

Książka ma 304 strony, twardą oprawę, jest bogato ilustrowana. Książkę można nabyć wpłacając 38 złotych (w tym jest już koszt wysyłki) - szczegóły dotyczące opłaty końcu tej strony

UWAGA: Zamawiając XII tom „Żużlowego ABC” wraz z XI tomem tego cyklu, należy wpłacić 48 złotych
Właśnie mija dwudziesta rocznica reaktywowania sportu żużlowego w Rawiczu i temu wydarzeniu poświęcona została nasza pozycja zatytułowana „Rawickie Żużlowe ABC”. Książka zawiera alfabetycznie ułożonych kilkaset haseł dotyczących historii Kolejarza, w tym krótkie biogramy żużlowców, którzy reprezentowali rawicki klub, wyniki wszystkich spotkań ligowych rawickiej drużyny z podaniem liczby zdobywanych w nich punktów przez zawodników Kolejarza, wyniki finałów mistrzostw krajowych i światowych, z uwzględnieniem miejsc zajmowanych przez rawiczan, wyniki ważniejszych imprez rozgrywanych na stadionie im. Floriana Kapały oraz notki dotyczące ludzi związanych z historią rawickiego żużla, działaczy, osób funkcyjnych i najbardziej zasłużonych dla klubu. Większość haseł zostało zamieszczonych ze zdjęciami, prezentującymi osoby, zespoły, także z innych miast rywalizujące z Kolejarzem oraz fotografiami związanymi z wynikami poszczególnych rozgrywek. Wiele ciekawostek i archiwalnych zdjęć dotyczy startów żużlowców Kolejarza w latach powojennych, aż do czasu długiej, trwającej 37 lat przerwy w istnieniu rawickiego żużla.

Książka ma 200 stron i twardą oprawę. Cena (wraz z kosztami przesyłki) – to 24 złote.
Mająca związek z jubileuszem 75-lecia sportu żużlowego w Lesznie pozycja zatytułowana „Leszczyńskie Żużlowe ABC” zawiera alfabetycznie ułożonych kilkaset haseł dotyczących Unii Leszno. Krótkie biogramy żużlowców, którzy reprezentowali leszczyński klub, wyniki wszystkich spotkań ligowych leszczyńskiej drużyny z podaniem liczby zdobywanych w nich punktów przez zawodników Unii, wyniki finałów mistrzostw krajowych i światowych, z uwzględnieniem miejsc zajmowanych przez unistów, wyniki tradycyjnych imprez rozgrywanych na Stadionie Alfreda Smoczyka oraz notki dotyczące ludzi związanych z historią leszczyńskiego żużla, prezesów i wiceprezesów klubu, wieloletnich, zasłużonych działaczy, niektórych osób funkcyjnych.

Większość haseł zostało zamieszczonych ze zdjęciami, prezentującymi osoby, zespoły, także z innych miast rywalizujące na przestrzeni tych 75 lat z Unią, czy też fotografiami związanymi z wynikami poszczególnych rozgrywek.

Książka ma 200 stron i twardą oprawę. Cena (wraz z kosztami przesyłki) – to 24 zł.
XI tom ŻUŻLOWEGO ABC (2011-2014)
Polecamy jedenasty tom ”Żużlowego ABC”, czyli kontynuację publikacji zapoczątkowanej trzema tomami historii sportu żużlowego od jego zarania w systemie od A do Z, oraz następnymi, już bardziej szczegółowymi, obejmującymi poszczególne sezony od 2004 (tom czwarty) po 2010 (tom dziesiąty). Tom jedenasty pod względem swej zawartości różni się nieco od wcześniejszych, jest bardziej szczegółowy niż trzy pierwsze tomy i nieco mniej szczegółowy od siedmiu pozostałych.

Inną z zasadniczych różnic jest także to, że zawarte na łamach tomu jedenastego informacje obejmują wydarzenia i dorobek zawodników, klubów i krajów z czterech sezonów, czyli z lat 2011-2014.

W tomie jedenastym zaprezentowano między innymi uczestników wszystkich finałów w mistrzostwach świata, Europy i Polski na torze klasycznym oraz medalistów z innych torów; zawodników startujących w ligach (w latach 2011-2014) polskiej, brytyjskiej, szwedzkiej, duńskiej, czeskiej, niemieckiej i rosyjskiej, zaznaczając w sylwetkach zawodników (poza ligą polską) tylko zdobyte złote medale poszczególnych krajów; w przypadku Polski zaprezentowano zawodników startujących we wszystkich trzech ligach, jeśli chodzi o Wielką Brytanię i Szwecję zaprezentowano zawodników startujących w dwóch najwyższych ligach, a w przypadku Czech, Niemiec i Rosji tylko w najwyższej lidze.

Książka ma 192 strony i twardą oprawę. Aby ja nabyć należy wpłacić przekazem pocztowym 24 złote na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, z dopiskiem „Żużlowe ABC XI”. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na końcu tej strony).
"ŻUŻLOWE ABC" tom I
- ma 360 stron, zawiera hasła na litery od A do Ł; cena 29 złotych
"ŻUŻLOWE ABC" tom II
- ma 316 stron, obejmuje hasła na litery od M do Ś / NAKŁAD WYCZERPANY
"ŻUŻLOWE ABC" tom III
- ma 240 stron, prezentuje hasła na litery od T do Ż, cena 15 złotych
"ŻUŻLOWE ABC" tom IV
- ma 232 strony, zawiera alfabetycznie zestawione szczegółowe dane dotyczące sezonu 2004, cena 15 złotych
"ŻUŻLOWE ABC" tom V
- ma 288 stron, obejmuje alfabetycznie uszeregowe szczegółowe dane, w całości dotyczące sezonu 2005, cena 19 złotych / NAKŁAD WYCZERPANY
 
"ŻUŻLOWE ABC" tom VI
- ma 272 strony i prezentuje wszystko, co dotyczy sezonu 2006, cena 19 złotych
NAKŁAD WYCZERPANY
"ŻUŻLOWE ABC" tom VII
- ma 288 stron i prezentuje wszystko, co dotyczy sezonu 2007, cena 19 złotych
"ŻUŻLOWE ABC" tom VIII
- ma 312 stron i w całości dotyczy wydarzeń z sezonu 2008, cena 19 złotych
"ŻUŻLOWE ABC" tom IX
- ma 320 stron, obejmuje dane i wydarzenia dotyczące roku 2009, cena 19 złotych
 
"ŻUŻLOWE ABC" tom X
- ma 312 stron i w całości dotyczy wydarzeń sezonu 2010 – cena 19 złotych (w tym 5% VAT oraz koszt przesyłki)
CENA ZA SIEDEM TOMÓW „ŻUŻLOWEGO ABC” (I, III, IV, VII, VIII, IX, X) – teraz tylko 59 złotych
MOŻESZ WYBRAĆ ZESTAW:
Zestaw I: Żużlowe ABC I, III, IV – tylko 35 zł
Zestaw II: Żużlowe ABC VII, VIII, IX, X – tylko 35 zł


UWAGA! POLECAMY ZESTAW PROMOCYJNY - SPECJALNY JUBILEUSZOWY (do odwołania)!
Trzy tomy „Żużlowego Leksykonu Ligowego” plus „Asy żużlowych torów – Paweł Waloszek” plus „Żużlowcy znani i lubiani – Rafał Dobrucki” (lub Damian Baliński) – TYLKO 98 ZŁOTYCH!